Skating-sporty extremalne (deskorolka,rolki,fingerboard)

sporty extremalne (deskorolka,rolki,fingerboard)

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2009-02-05 19:21:14

kamilj95

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-02
Posty: 35
Punktów :   

Deska z super marketu

Uwaga! Przepraszam Właścicieli Geant-a i Carrefoura za opluwanie ich oferty, zrobiłem to w celach czysto edukacyjnych.

Witam. Chciałem powiedzieć co nieco o deskach z supermarketu. W tym celu udałem się do 2 sklepów: Geant i Carrefour.

Carrefour's pro skater

Najpierw udałem się do Carrefour-a. Po odnalezieniu działu sportowego, zacząłem szukać jakiś desek. Chodziłem w tą i z powrotem i nie mogłem znaleźć. W końcu są! Deskorolki położone jedna na drugą na dolnej półce. Obejrzałem je. Wyglądały jak normalna deskorolka: normalny drewniany deck profilowany, stalowe trucki i poliuretanowe kółka, normalny griptape. Na decku była jakaś nalepka (a raczej na foli która była na decku). Na nalepce pisało coś mniej więcej takiego: "Deskorolka przeznaczona do jazdy na suchej gładkiej powierzchni. Wykonywanie zaawansowanych tricków ,jak skoki, grind, slide, może być przyczyną uszkodzeń, które nie podlegają reklamacji". Wow! Deska tylko do jazdy! No comment. Do0dam jeszcze, że były tam 2 różne rodzaje: po 50 zł i po 100 zł. Niczym się nie różniły, oprócz tego, że pod droższym na etykietce z ceną było napisane deskorolka. Poprosiłem kogoś z obsługi, aby wezwał kogoś z działu sportowego. Za chwilę przychodzi jakiś kolo. Pytam go, co to za deski, jakie mają łożyska, jakie trucki, z jakiego drewna są, a on tylko gada: wszystko najsłabsze, łożyska najsłabsze (nie podał mi nr ABEC). Pomimo tego, że pracuje w tym sklepie, to mnie jakby odwodził od zakupu.
Konkluzje:
1. W Carrefourze jest mały wybór (brak wyboru), deski wyglądają normalnie, ale pewnie są do niczego, sądząc po cenie i po ulotce.
2. Koleś z działu sportowego (może w innym mieście jest inaczej) jest albo zielony w tej materii, albo ma klientów za idiotów (i ma prawie całkowitą rację)

Skateshop w Geant-cie

Następnego dnia pojechałem do Geant-a. Deskorolki łatwo znalazłem w dziale sportowym. Deski są tam powieszone za pomocą metalowego "spinacza" za przedni truck na wieszakach wystających ze ściany. Są tam 3 rodzaje:
1 rodzaj: Minideskorolki: Wyglądały jak normalne deski, tylko że 2x mniejsze. Z nalepki po czesku dowiedziałem się tylko, że łożyska ABEC 1 miały. Pomijając rozmiar i łożyska, miały plastikowe trucki (a fe!). Dobrze, że wisiały na samym dole, przynajmniej ktoś mógł je przeoczyć
2 rodzaj: Quasideskorolka: Był to twór deskorolko-podobny. Drewniany "deck" miał wygięty tylko "tail". Przed tailem znajdowało się wycięcie w decku. "Tail" miał od spodu przykręcony plastikowy hamulec (podobnie "nose"). Na górnej części decku był jakiś pseudogriptape. Tracki były ze stali, a kółka z plastiku. Cena: 52,99 zeta.
    3.rodzaj: Normalne deskorlki! Tak, tak moje kochane dzieci, w naszym "skateshopie" można dostać także coś normalnego. Ceny różne - od 39,99 do 109 zł. Na prawie wszystkich, poza dwiema, była podobna nalepka, z podobnym napisem, jak w Carrefourze - i te były takie same jak w Carrefourze. Była poza tym jedna deska o nazwie "spiderman" (zgadnijcie kto był na grafice), z alu truckami, kółkami PU, łożyskami ABEC 1 za 61,99 zł. I jeszcze jedna, jedyna sensowna deska: kółka z PU 30x50 mm, łożyska ABEC 5, 9-warstwowy deck, alu trucki. Cena: 99 zł. Jeśli już kupuje ktoś tu, to tylko tą. Poprosiłem facie z działu sportowego, o pomoc. Ona mi sprawdziła ceny tych desek, które nie miały podanej ceny, mówiła o ich jakości (Wg niej to średnia), i że zawsze mogę oddać w ciągu 5 dni.
Konkluzje:
1. W Geant-cie jest szeroki wybór, możemy wybrać pomiędzy minideskami z plastikowymi trackami dla 6-letnich dzieci, pseudo-deskorolką dla upośledzonych (bo nawet małe, ale zdrowe dziecko nie będzie na tym jeździć) i normalnymi, ale g.... deskami (poza jedną jedyną).
2. Obsługa Geant-a bardziej zna się na rzeczy i wie o co pytam, choć o konkrety dalej trudno

Podsumowując:
Deski z hipermarketów są składane ze słabych komponentów. Producent, bojąc się niezadowolonych z g..... towaru, daje ulotkę, że deska jest tylko do jazdy. To, że deski są normalne, a nie deskopodobne, nie wystarczy! Naprawdę nie polecam desek ze hipermarketów. Jeśli ktoś już coś umie i/lub ma dużo kasy, niech idzie do skateshopu. W przeciwnym przypadku, pozostaje odkupić deskę, lub kupić na allegro - tam można kupić nawet nowe i dobre deski, za niską cenę.


http://img145.imageshack.us/img145/3066/logoaz0.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cs-desant.pun.pl www.smanager09.pun.pl www.narutoninjawars.pun.pl www.pbf-wwegame.pun.pl www.naruto-ultimateninja.pun.pl